Loading images...

Kūrybinis STEAM projektas

Mūsų įstaigoje 2019 m. lapkričio 18-22 dienomis vyko kūrybiniai STEAM projektai, panaudojant informacines komunikacines technologijas

“Moksliukų akademija – kurk, konstruok ir demonstruok”

Projekto autorė ir koordinatorė direktorė Janina Danienė

“Čiulbuonėlių” gr. projektas “Aš – nepaprastas ir nuostabus – žmogaus kūnas įdomus”

Priešmokyklinukai projekto metu susipažino su nepakartojamu, paslaptingu ir įdomiu žmogaus kūnu, įtvirtino žinias apie žmogaus kūno organus, sistemas, funkcijas integruojant STEAM ugdymą. Pasitelkiant interaktyvias lentas, planšetes, įvairias mokytojų kūrybos edukacines priemones vaikai leidosi į ekspediciją, kurios metu atliko įvairias užduotis. Visus susirinkusius nustebino mokytojų sukurta edukacinė aplinka, kurioje buvo įrengtos veiklos erdvės (rentgeno spindulių kabinetas, išmanioji žmogaus kūno abėcėlė, kūno muzikos ir dailės terapijos studija, kraujo laboratorija, masažo kabinetas ir kt.)

Projektą vedė mokytojos Edita Navardauskienė, Genovaitė Martyšienė, Lina Toločkienė

Picture 1 of 7

“Verpstelių” grupės projektas “Stebėsiu, tyrinėsiu – planetų paslaptis atspėsiu”

Projekto metu vaikučiai ir tėveliai leidosi į kosmoso platybes, susipažino su dangaus kūnais bei įvairių planetų pavadinimais, gilino žinias apie planetas. Pasitelkiant šiuolaikines informacines technologijas, netradicines edukacines priemones ugdytiniai skaičiavo žvaigždes, kartu su tėveliais šoko ateivių šokį, rūšiavo daiktus, tinkamus kelionei į kosmosą bei atliko kitas užduotis.

Projektą vedė mokytojos Olga Gaižutienė, Karolina Giedrytė

Picture 1 of 7

“Spindulėlių” grupės projektas “Atverkim langelį į paslaptingą gyvūnų šalį”

Projekto metu vaikučiai ir tėveliai leidosi į paslaptingą gyvūnų šalį, kurioje skambant relaksacinei miško muzikai bei pasitelkiant interaktyvią lentą bei kitas IKT ugdytiniai įvardino miško gyvūnų pavadinimus, atliko matematinius veiksmus skaičiuojant gyvūnus, iš geometrinių figūrų dėliojo ir piešė Kiškį, dėliojo dėliones, klausėsi gyvūnų skleidžiamų garsų.

Projektą vedė mokytojos Alvyda Armonienė, Ivona Polubenko

Picture 1 of 6

“Linksmučių” grupės projektas “Pasakėlė suraityta – mažutėlių išklausyta”

Mažieji darželio ugdytiniai leidosi į stebuklingą pasakų mišką, kuriame fėja ir teletabis vaikučiams padėjo atlikti įvairias užduotėles: pintinaitėje atrasti įvairias gėrybes, jas apžiūrėti, įvardinti, pasakų skrynelėje rasti pasislėpusius pasakų herojus, juos suskaičiuoti bei apžiūrėti planšetiniame kompiuteryje, pasiklausyti jų skleidžiamų garsų. Didžiausias siurprizas vaikučiams ir tėveliams buvo mokytojos papasakota ir kartu su vaikučiais suvaidinta “Šiaušiukų” istorija, kurios metu ugdytiniai stengėsi įvardinti “Šiaušiukų” spalvas, juos paliesti, kartu šokti burbulų karalystėje.

Projektą vedė mokytojos Ieva Grybienė, Jorūnė Saulevičienė

Picture 1 of 7

“Pasagėlių” grupės projektas “Aš smagiai vairuoju, daineles dainuoju”

Projekto metu ugdytiniai keliavo pas vaikučių draugą Amsį į svečius. Kelionės metu ugdytiniai susidūrė su įvairiomis kliūtimis: turėjo atrasti kelių ženklus ir juos sudėlioti, įvardinti skleidžiamus transporto priemonių garsus, interaktyvioje lentoje suskaičiuoti mašinėles. Kartu su Amsiu aiškinosi transporto priemones, užrašė pirmąsias šių priemonių raideles. Toliau ugdytiniai keliavo į autoservisą, kuriame padedant tėveliams atliko įvairias STEAM užduotis.

Projektą vedė mokytoja Nijolė Rusevičiūtė

Picture 1 of 7

“Pabiručių” ir “Čiauškučių” grupių projektas “Karvytės mū, šuniukai au, mums žaist drauge visiems smagiau”

Mažieji darželio ugdytiniai projekto metu keliavo į Kakės makės ir netvarkos nykštuko ūkį, kuriame susipažino su naminiais gyvūnėliais, stengėsi įvardinti jų pavadinimus, klausėsi naminių gyvūnėlių skleidžiamų garsų, aiškinosi, ką jie ėda. Visiems vaikučiams ir tėveliams patiko netradicinėmis formomis papasakota (ant mokytojų pasigamintos prijuostės) pasaka “Trys paršiukai”. 

Projektą vedė mokytojos Eva Pugžlytė, Vitalija Skrebūnienė

Picture 1 of 7

“Gudručių” grupės projektas “Povandeninis pasaulis”

Priešmokyklinukai projekto metu stengėsi įminti povandeninio pasaulio paslaptis. Persirengę piratais ugdytiniai keliavo į atradimų kelionę jūra, kurios metu atrado pagal sudėtas raideles jūros gyvūno ruonio kailį, aiškinosi kiek žuvys turi pelekų, atliko matematinius veiksmus, interaktyvioje lentoje žaidė viktoriną ir atsakė į įvarius klausimus, atliko gelbėjimo operaciją ir gaivino žmogų, jūros dugne ieškojo vandens gyvūnų.

Projektą vedė mokytojos Žydrė Kučinskienė, Lina Toločkienė, Miglė Turevičiūtė

Picture 1 of 7

“Kodėlčiukų” grupės projektas “Apgaubtas paslapčių skraiste jaučiu pasaulį aplink save” 

Projekto metu ugdytiniai kartu su fėja ir mergaite keliavo į pojūčių šalį, kurios metu interaktyvioje lentoje priskyrė tinkamus paveikslėlius kiekvienam pojūčiui, atliko lytėjimo užduotis (sugrupavo šiurkščius ir švelnius daiktus), lietė įvairius daiktus ir įvardino medžiagų savybes (kietas, šiltas, šaltas), įvardino uostomus kvapus, pasitelkiant IKT klausėsi įvairių garsų, juos įvardino.

Projektą vedė mokytojos Modesta Raudonienė, Rita Prašmutienė

Picture 1 of 7

“Švyturėlių” grupės projektas “Su džiugesiu kuriu – profesijas žaidžiu” 

Projekto metu ugdytiniai gilino žinias apie įvairias profesijas. Pasitelkdami interaktyvias lentas ir kitas mokytojų kūrybos originalias edukacines priemones ugdytiniai rūšiavo įvairių profesijų reikmenis, klausėsi įvairių transporto priemonių skleidžiamų garsų, jas įvardino, aptarė gydytojo profesiją, atliko matematinius veiksmus skaičiuojant daktaro reikmenis ir kt. Kūrybinėse dirbtuvėlėse atliko įvairius tyrimus ir eksperimentus pagal įvairias profesijas. 

Projektą vedė mokytojos Ramunė Kučmienė, Ilona Stankevičienė

Picture 1 of 7

 

“Vieversėlių” grupės projektas “Mažojo lašelio stebuklai” 

Projekto metu ugdytiniai pavirto mažais smalsiais lašeliais, kurie kartu su mokytojomis leidosi į atradimų kelionę, kurios metu eksperimentavo su vandeniu ir spalvomis, interaktyvioje lentoje skirstė gyvūnus, kurie gyvena vandenyje ir sausumoje, skaičiavo ledo gabalėlius, dėliojo vaivorykštės ir saulės dėliones, pūtė muilo burbulus ir juos skaičiavo. Kūrybinėje erdvėje ugdytiniai kartu su tėveliais atliko įvairius tyrimus bei STEAM eksperimentus.

Projektą vedė mokytojos Jolanta Balčiūnienė, Rugilė Abraškevičiūtė

Picture 1 of 7

“Smalsučių” grupės projektas “Valgyk daržoves vaikeli, mūs gražiam sodely” 

Mažieji darželio ugdytiniai projekto metu gilino žinias apie daržoves. Persirengę kiškeliais keliavo į stebuklingą daržą, kuriame atrado įvairias daržoves, jas apžiūrėjo, paragavo, rikiavo prie paveikslėlių, stengėsi paskaičiuoti. Žaidė pirštukų žaidimus, žaidimą “Valgoma – nevalgoma. 

Projektą vedė mokytojos Danutė Vasiljeva, Jovita Ramonaitė

Picture 1 of 7