Loading images...

„Raktas į stebuklingą pasaulio pažinimą“

 

Tyrinėjimai, bandymai, eksperimentai – tai raktas į stebuklingą pasaulio pažinimą. Norėdami suvokti nepažintus reiškinius vaikai turi veikti patys – išsiaiškinti, atrasti ir suvokti.
Pasidalinti savo gyvenimiška ir moksline patirtimi apie pasaulio pažinimą, direktorė Janina Danienė pakvietė Darijos senelį, VU fizikos katedros vedėją Vaidotą Adomaitį.

Mokslininkas pasakojo ir iliustravo vaizdine medžiaga, įvairius vaikams nežinomus dalykus: kaip susiformuoja debesys, kaip atsiranda vaivorykštės spalvos, o jų yra ne septynios, o žymiai daugiau, iš ko sudaryti daiktai, koks pats didžiausias skaičius? ir t.t. Svečias pakvietė visus susirinkusiuosius vaikus patiems atlikti įvairius bandymus ir eksperimentus: užauginti smėlio „gyvatę“, padėti išsiveržti ugnikalniui, oro srove skraidinti balioną, stebėti šviesą, kurią sukuria vaizduotė, 3D akinių pagalba grožėtis paveikslais, „auginti“ akmenis ir t.t. Atlikdami bandymus, eksperimentuodami vaikai įgijo žinių apie juos supantį pasaulį, mokėsi bendrauti, bendradarbiauti, smagiai praleido laiką kartu.