[:lt]PRIEŠMOKYKLINIŲ GRUPIŲ PROJEKTAS „KNYGŲ PASAULIO UŽBURTI”[:]

[:lt]

Vilniaus lopšelyje-darželyje „Pasakaitė” 2016 m. lapkričio 7 dieną vyko priešmokyklinių grupių projektas

„Knygų pasaulio užburti”.

Projektas skirtas LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotiems bibliotekų metams paminėti.

dsc05860

Projekto tikslas: atskleisti vaikams nežinomus knygos horizontus bei atrasti realistinę atramą pačiame vaike.

Projekte dalyvavo „Čiulbuonėlių“, „Gudručių“ ir „Kodėlčiukų“ priešmokyklinių grupių vaikai. Skambant V. Kernagio dainai „Niekas žada vaikams sidabro knygelę“ grupelė vaikų improvizavo mini sceną. Vaikams buvo skiriamos įvairios užduotys: pasakų knygų veikėjų užduotis – vaikai išklausę mįslę, turėjo atspėti koks pagrindinis veikėjas slepiasi vienoje ar kitoje knygoje. Knygos kūrimo užduoties metu priešmokyklinukai atrinko įvairias priemones reikalingus knygos kūrimui. Užduotis”Biblioteka” – išryškino vaikų gebėjimus sugrupuoti bibliotekoje esančias enciklopedijas, pasakas ir eilėraščius. Taip pat jaunieji literatai stebėjo filmuką „Knygos gimimo kelias“, kuriam pasibaigus sukūrė savo komandos knygelę. Į projektą buvo įtraukti ir tėveliai, kurie turėjo įvairiomis intonacijomis (linksmai, liūdnai, piktai, iškilmingai) perskaityti S. Nėries eilėraščio „Senelės pasaka“ ištrauką bei pademonstruoti knygos istorijos žinias „Lapažodžio klausimyno“ metu. Susirinkusiems projekto svečiams buvo pristatyta paroda „Šeimos literatūrinis meniu“, kurioje atsispindėjo vaikų ir tėvelių mėgstamos knygos. Projekto pabaigoje visi dalyviai ant popierinių delniukų nupiešė savo svajonę ir sukūrė bendrą „Svajonių” knygą.