Loading images...

Mažųjų išvyka į Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos muziejų

 

Kokių tik muziejų Vilniuje esama! Lopšelio-darželio „Pasakaitė“ ugdytiniai ir pedagogai pasirinko aplankyti Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos muziejų Vilniuje S. Konarskio g. 49, kur bendravo su puikia gide ir sužinojo daug įdomių dalykų apie radijo ir televizijos pradžių pradžią Lietuvoje.

Atvykus į centrą, pasitiko gidė. Ji priminė vaikams elgesio muziejuje taisykles ir  nuvedė erdviais koridoriais, kuriuose įrengta muziejaus ekspozicija, pasakojanti apie televizijos ir radijo istoriją nuo pat jų atsiradimo Lietuvoje. Ypatingą įspūdį vaikams paliko senovinė aparatūra ir jos dalys, senos nuotraukos, kuriose įamžinti radijui ir televizijai svarbūs žmonės ir įvykiai. Iš didelių spalvotų nuotraukų, kabančių ant sienų, į mus žvelgė šių dienų televizijos ekranų pažįstami veidai: laidų vedėjai, aktoriai, žurnalistai.
Apžiūrėjome televizijos studijas, kurių LRT pastate yra keletas. Nustebome, kad erdvės tikrovėje  daug mažesnės negu  televizoriaus ekrane. Mažieji ekskursijos dalyviai matė gausybę filmavimo kamerų ir kitos aparatūros, ant grindų nutiestas kabelių raizgalynes, sudėtingas apšvietimo sistemas palubėje. Didžiausią įspūdį vaikams paliko „Gustavo enciklopedijos“ studija, kurioje visus stebino neįprastos dekoracijos ir įranga, iškilo begalės klausimų apie Gustavą: kaip jis čia gamina valgį, kaip krenta nuo kėdutės ir t. t.
                   Grįžę į darželį, vaikai dar ilgai dalijosi kelionės ir ekskursijos po Lietuvos radijo ir televizijos centrą įspūdžiais.

Už išvyką į LRT muziejų esame dėkingi Mato tėveliui Robertui Zamariui.