[:lt]Svečiuose LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė [:]

[:lt]

Renginys „Kokia brangi man, Lietuva, esi”

dsc_6599
Vilniaus miesto lopšelio-darželio „Pasakaitė“ bendruomenė daug metų su didžiule meile ir džiaugsmu, Lietuvos valstybės atkūrimo dieną – vasario 16-ąją, švenčia linksmai ir išradingai. Meilę ir pagarbą Tėvynei, pilietiškumo daigelius puoselėjame ugdytinių širdyse nuo pat mažens. Mokome mažuosius gerais darbais garsinti ir kurti Lietuvos istoriją. Šiais metais vasario 16-osios šventė vaikams ir visai bendruomenei buvo ypatinga, nes švęsti Lietuvos gimtadienį į darželį atvyko Jos Ekscelencija Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Vasario 15 dienos ankstyvą rytą, ugdytinių ir pedagogų trispalviais gėlių žiedais papuošti gerumo žibintai apšvietė svečiams kelią. Lauko etnografiniame kiemelyje trispalviais motyvais ir įvairia technika pražydo tautos medis su vaikų dekoruotais širdelės formos lapeliais, kuriuose buvo įrašyti vaikų sveikinimai Lietuvai. Įstaigos aktų salėje visus džiugino vaikų kūrybinių darbelių paroda įspūdingo dydžio Lietuvos žemėlapio kontūre bei medelis pražydęs trispalvėmis širdelėmis. Darželio langus puošė imituotos vėliavos, pagamintos vaikų iš trispalvių malūnėlių. Šventės metu mažieji dainavo skambias dainas apie Lietuvą, šoko liaudiškų ir tautinių šokių pynę. Darželio buities muziejuje įsikūrė edukacinės dirbtuvės. Į jas buvo pakviesta Lietuvos Respublikos Prezidentė, kuri kartu su vaikučiais įvairia technika kūrybingai dekoravo trispalvius širdelės formos lapelius. Sukūrę dovanas Lietuvai, visi išskubėjo į lauko etnografinį kiemelį ir džiaugsmingai puošė mūsų tautos medį. Ši patirtis, padėjo sukurti mažiesiems savąjį Tėvynės paveikslą, pažadino teigiamų emocijų. Juk Tėvynės sąvoką tampa savastimi tik tada, kai jos svarbą vaikas pajunta matydamas suaugusiųjų pavyzdį.Vasario 16-oji – šie žodžiai visuomet skambės kaip Nepriklausomybė, Laisvė !