[:lt]Darželyje įvyko ekologinio ugdymo projektas „Vaikystės ekožinialapis” [:]

[:lt]

Gegužės mėnesį galime pavadinanti gamtos stebuklu, kada gaivioji žaluma ir žiedai užlieja pievas, miškus, net vandenis. Įpusėjus gegužės mėnesiui, 2016 m. gegužės 19 d., mūsų įstaigos lauko erdvės taip pat pasipuošė įvairiausiomis spalvomis įgyvendinant ekologijos ugdymo projektą „Vaikystės ekožinialapis“.

Projektą inicijavo ir koordinavo visų bendruomenės narių mylima direktorė Janina Danienė.

1 (1)

Pedagogai bendraudami su vaikučiais, jų tėveliais vis dažniau pastebi didėjantį vaikų atotrūkį nuo natūralios aplinkos, todėl mūsų įstaiga įgyvendindama sveikatos stiprinimo, ekologinio ugdymo tikslus, į tai kreipia didelį dėmesį. Unikali mūsų lopšelio–darželio teritorijos gamtinė aplinka sudaro puikias sąlygas kasdieniniam aplinkosauginiam ir ekologiniam vaikų ugdymui.

Nuo pat ryto darželio lauko erdvės pasipuošė vaikučių, tėvelių ir pedagogų bendruomeniškumo žiedais, darželio etnografiniame kiemelyje sužydėjo medelis vaikučių ir tėvelių kūrybos gėlėmis, greta jų visų dėmesį sukaustė šeimų nuotraukų ekspozicija „Turizmas – raktas į sveiką gyvenseną“, darželio lauko erdvės mirgėjo vaikučių ir pedagogų kūrybinėmis puošmenomis ir dekoracijomis. Prasidėjus projektui darželio lauko erdvėse pasirodė džiaugsmingi vaikučių veidai ir šiltas klegesys. „Čiulbuonėlių“ grupės priešmokyklinukai įkurtoje menų galerijoje kartu su tėveliais eksperimentavo įvairiomis dailės technikomis, panaudodami antrines žaliavas bei gamtinę medžiagą kūrė netikėčiausius meno šedevrus. „Gudručių“ grupės jaunieji mokslininkai gamtos ekolabaratorijoje kartu su tėveliais tyrinėjo įvairias medžiagas, linksmai atlikdami įvairius bandymus ir tyrimus atrado mokslo stebuklus. „Spindulėlių“ gr. vaikučiai darželio medžių alėjoje įvairiomis meninės raiškos priemonėmis įtvirtino žinias apie darželio teritorijoje augančius medžius, kartu su tėveliais juos išmatavo, apžiūrėjo medžio žievės struktūrą, aiškinosi, kas juose gyvena. „Švyturėlių“ grupės vaikučiai kartu su tėveliais pasitelkdami žaidybinius metodus tyrinėjo įvairias sėklas, darželio mobiliose lysvėse sodino daržoves, kartu su šeima ragavo įvairias daržoves bei stengėsi jas įvardinti. „Kodėlčiukų“ grupės projektinėje veikloje netrūko linksmųjų estafečių, kūrybinės veiklos, kurios metu buvo įtvirtinamos žinios apie elgesio kultūrą gamtoje. Taip pat vaikučiai atliko įvairias užduotis, rūšiavo atliekas, pademonstravo tėveliams kaip reikia saugoti ir tausoti gamtą. „Vieversėlių“ grupės vaikučiai kartu su tėveliais leidosi į žydrojo lašelio kelionę, kurios metu susipažino su neigiamu žmogaus poveikiu gamtai, stebėjo ir atliko įvairius bandymus su vandeniu. „Verpstelių“ grupės projektinėje veikloje skambėjo sirgalių šūkiai ir skanduotės, palaikant vaikučius įvairiose sportinėse rungtyse, kuriose buvo panaudojamos netradicinės, iš antrinių žaliavų pagamintos, sporto inventoriaus ekologinės priemonės. „Pabiručių“ grupės projekte netrūko edukacinių bei kūrybinių žaidimų, kurių metu vaikučiai plačiau pažino paukštelių gyvybės ciklą, ugdėsi meilę, pagarbą ir rūpestį kiekvienai gyvybei. Visus projektų dalyvius ir svečius nustebino „Pasagėlių“ grupės įkurtos ekodirbtuvėlės, kuriose visi kartu, ir maži, ir dideli pademonstravo išlaisvintą kūrybiškumą, kuriant ir dekoruojant įvairius kūrinius iš antrinių žaliavų. Lopšelio grupių „Čiauškučių“ ir „Smalsučių“ vaikučiai nukėlė visus į žiedų karalystę, kurioje tėveliai galėjo pasigėrėti vaikučiais, demonstruojančiais pedagogių iš antrinių žaliavų sukurtą drabužių kolekciją bei mažųjų kūrybiniais darbeliais.

Projektą vainikavo vaišės ir smagus piknikas ant žolės gryname ore, buvimas kartu, pašnekesiai ir džiugios akimirkos su šeima – vaikučiais, tėveliais, visa darželio bendruomene ir svečiais.

Projekto akimirkas galima pamatyti Nuotraukų galerijoje