BENDRUOMENĖS PROJEKTAS „TAMSA NUGALIMA MEILĖS IR GERUMO ŠVIESA”

Vilniaus lopšelyje-darželyje „Pasakaitė“  2016 m.  lapkričio 8 dieną darželio kieme įvyko

bendruomenės projektas „Tamsa nugalima meilės ir gerumo šviesa“

Projekto iniciatorė ir koordinatorė direktorė Janina Danienė

img_2948

„Kai medžiai numeta lapus, o tamsa vis anksčiau mus pasitinka – visiems mums reikia šviesos ir šilumos“

Vilniaus lopšelio – darželio „Pasakaitė” direktorė Janina Danienė eilinį kartą subūrė  visus įstaigos vaikučius, tėvelius, darbuotojus ir svečius bei nustebino savo išskirtinėmis kūrybinėmis idėjomis organizuojant bendruomenės projektą „Tamsa nugalima meilės ir gerumo šviesa“.  Prieš projektą visose darželio grupėse vyko gerumo akcija „Knyga – geriausias vaikų draugas“, skirta LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotiems bibliotekų metams paminėti. Akcijos metu visi vaikučiai ir tėveliai visą savaitę nešė perskaitytas vaikų knygeles bei dalyvaudami akcijoje paaukojo lėšas įsigydami kitų skaitytojų atneštas įvairias vaikiškas knygeles. Šios akcijos metu visa įstaigos bendruomenė savo gerumu stengėsi padėti sunkiai sergantiems, likimo nuskriaustiems mažiesiems Lietuvos ligoniukams.

Projekto metu visus susirinkusiuosius nustebino įspūdingai papuošta darželio aplinka. Darželio tautos medelis etnografiniame kiemelyje pražydo spindinčiomis gerumo liepsnelėmis žibintuose. Visus darželio takus papuošė šviečiantys vaikų dekoruoti žibintai ir fakelai.

Šis rudens laikotarpis mūsų įstaigoje prabėgo gausiomis gerumo dienomis, todėl projekto metu paminėjome: Žibintų šventę, kurios metu dalyvių akis džiugino ir širdis šildė vaikų, tėvelių ir pedagogų kūrybos žibintais nešini vaikučiai; Sveikinimų dieną, kurios metu vaikai, tėvai ir svečiai kartu su Pepe ilgakojine sveikino vieni kitus dainuodami dainelę „Labas, tau sakau“; Apsikabinimų dieną svečius džiugino meškiukas, lapė ir kiškis, kurie ragino vaikučius, tėvelius ir svečius draugiškai apsikabinti. Draugo dienos proga visus pralinksmino neklaužada mergaitė Kakė makė įteikdama vaikučiams dovanas. Svečiuose apsilankė ir vaikų bičiulis „Amsis“ bei policijos pareigūnės su dovanomis. Direktorės dovanotais atšvaitais atšvaitų dienos proga buvo pasipuošę vaikučiai.

Projekto pabaigoje gėriui  nugalėjus tamsą gerumo ir meilės šviesa, šventę vainikavo direktorės dovanotas siurprizas – Viduramžių pasiuntinių ugnies šou ir fejerverkai. Niekas nenorėjo skirstytis namo, visi džiaugėsi smagiai praleistu laiku bei grojant ramiai muzikai grožėjosi leidžiamais į dangų žibintais.

Projekto akimirkas galima pamatyti ČIA…